Gabinet stomatologiczny Katarzyna Bińczycka

Jestem absolwentką Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego.

W codziennej praktyce zawodowej zajmuję się stomatologią zachowawczą dzieci i dorosłych, stomatologią estetyczną, protetyką oraz endodoncją.

Jako młody lekarz mam mnóstwo siły i energii do pracy oraz ciągłego dokształcania się na kursach, dzięki czemu stosuję najlepsze, nowoczesne metody leczenia, a uzyskane dzięki temu efekty i zadowolenie pacjentów jest dla mnie największą nagrodą.

Stomatologia jest dla mnie pasją, dlatego do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie i z wielkim zaangażowaniem, starając się jak najlepiej zrozumieć problemy, z którymi się zgłosił. Przywiązuję dużą uwagę do tego, by leczenie przebiegało bezboleśnie i w komfortowej dla pacjenta atmosferze.

Katarzyna Bińczycka

Stomatolog Katarzyna Bińczycka

Usługi stomatologiczne

Endodoncja

Zwana potocznie leczeniem kanałowym. Endodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się terapią zakażeń miazgi i tkanek zębów.

Ogromny postęp, jaki dokonał się w tej specjalności na przestrzeni ostatnich kilku lat pozwala dziś skutecznie leczyć zęby, które jeszcze nie tak dawno kwalifikowałyby się do usunięcia.

Protetyka

Protetyka stomatologiczna zajmuje się przede wszystkim uzupełnianiem brakujących zębów ( np. korony), ale także odbudową utraconych tkanek zębów (inlay, onlay).

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych procedur oraz zachowaniu wysokiego standardu prac protetycznych jesteśmy w stanie zapewnić piękny uśmiech naszym Pacjentom.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe jest potrzebne wtedy, gdy dochodzi do zakażenia miazgi i tkanek zębów, co objawia się silnym, przewlekłym bólem. Aby infekcja nie rozprzestrzeniała się, niezbędne jest usunięcie chorej miazgi, a co za tym idzie pozbycie się drobnoustrojów z systemu kanałowego.


Stomatologia dziecięca

Leczenie zębów mlecznych u dzieci

O zęby mleczne – wbrew dość powszechnej opinii – należy dbać. Zęby mleczne, zanim wypadną, utrzymują bowiem miejsce dla zębów stałych. Im dłużej dziecko będzie posiadać zęby mleczne, tym mniejsze prawdopodobieństwo rozwinięcia się u niego w przyszłości wady zgryzu.

Dlatego należy się troszczyć o zęby mleczne swojego dziecka od najwcześniejszych lat, a nawet miesięcy.

Leczenie zębów stałych u dzieci

W naszym gabinecie przywiązujemy szczególną wagę do profilaktyki i leczenia zębów stałych, które naszym młodym pacjentom mają przecież służyć przez kolejne, długie lata.

Dzięki nowoczesnym metodom leczenia oraz zaawansowanej technologii, w tym radiowizjografii (RTG), stomatolog dla dzieci leczy nie tylko zęby stałe, ale także zabezpiecza je na przyszłość przed różnego typu chorobami.

Natomiast dzięki stosowaniu wysokiej jakości wypełnień (plomb) leczone zęby wyróżniają się widoczną estetyką.


Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna dotyczy wszystkich zabiegów wykonywanych w celu likwidacji stanów zapalnych, kiedy pozostałe metody leczenia zachowawczego okazują się nieskuteczne oraz w celu poprawy warunków anatomicznych w jamie ustnej (ze wskazań protetycznych lub ortodontycznych).

Sprawdź ceny usług chirurgii stomatologicznej

Cennik

Chirurgia stomatologiczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to stosunkowo młoda dziedzina stomatologii, zajmująca się poprawą wyglądu uzębienia i twarzy. Powstała w odpowiedzi na wzrastające zapotrzebowanie pacjentów na piękny, lśniący uśmiech. Mogła się rozwinąć dzięki postępowi w dziedzinie materiałów i technik stomatologicznych.

Piekny uśmiech, który przyczynia się do naszego dobrego samopoczucia, pozytywnej samooceny i pewności siebie, stał się znaczącym atutem nie tylko w życiu prywatnym, ale i zawodowym.

Stomatologia estetyczna

Wybielanie zębów

W celu zapewnienia pacjentom efektu olśniewająco białego uśmiechu mamy do dyspozycji różne techniki wybielania zębów, w systemie gabinetowym oraz domowym.

Wybielanie zębów martwych

Wybielanie wewnętrzne jest sposobem rozjaśniania koron zębów wcześniej leczonych kanałowo, jak również zębów, które zmieniły kolor po urazie lub z przyczyn nieznanych.

Korekta kształtu zębów materiałami kompozytowymi

W stomatologii estetycznej obowiązuje zasada minimum ingerencji przy maksimum efektu, postępowanie zawsze rozpoczyna się więc od jak najmniej inwazyjnych metod.

Przykładowo, w przypadku nieprawidłowego kształtu zęba (zęby stożkowate, małe, po urazach), obecności diastemy czy wrodzonych ubytków szkliwa terapię rozpoczyna się od próby korekty kształtu zębów materiałem kompozytowym, a dopiero w sytuacji uzyskania niedostatecznego efektu sięga się po inne metody.

Sprawdź ceny usług stomatologii estetycznej

Cennik


Profilaktyka i leczenie

Oferujemy szeroki zakres usług stomatologicznych. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą zabiegów i wizyty w naszym gabinecie. Stomatologia Bińczycka to sprawdzony i ceniony dentysta w okolicy Leśnicy - lokalizacja jest przyjazna również dla mieszkańców Stabłowic innych rejonów Wrocławia.

Cennik

Zaplanuj dojazd

Zaplanuj dojazd do gabinetu

Cookies settings