Usługi stomatologiczne - Dentysta Leśnica, Wilkszyn, Stabłowice

Oferujemy szeroki zakres usług stomatologicznych. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą zabiegów i wizyty w naszym gabinecie. Stomatologia Bińczycka to sprawdzony i ceniony dentysta w okolicy Leśnicy - lokalizacja jest przyjazna również dla mieszkańców Stabłowic innych rejonów Wrocławia.

Stomatologia Zachowawcza

Leczenie próchnicy polega na starannym i ostrożnym oczyszczeniu ubytku próchnicowego oraz założeniu szczelnego wypełnienia, odtwarzającego prawidłowy kształt zęba.

W naszym gabinecie stosujemy wysokiej jakości materiały kompozytowe, o szerokiej gamie kolorów, co w połączeniu ze zdolnościami manualnymi pozwala uzyskać wyglądające naturalnie, wysoce estetyczne i funkcjonalne wypełnienia.

Zależy nam na zapewnieniu kompleksowej opieki stomatologicznej, aby leczenie przebiegało bezboleśnie w komfortowej dla pacjenta atmosferze.

Sprawdz cennik
Stomatologia zachowawcza

Stomatologia Dziecięca

Jak przygotować dziecko do wizyty u dentysty?

Po pierwsze, nie należy przerzucać własnego strachu na dziecko. Nie mówmy, że nie będzie boleć, bo wtedy malec zapamięta słowo "ból". Nie wspominajmy też przy dziecku o krwi czy igle, nie używajmy też stwierdzeń "wszystko będzie dobrze", "nie ma się czego bać".

Warto kupić dziecku zestaw małego dentysty, dzięki któremu pozna on czynności wykonywane w gabinecie, staną się dla niego formą zabawy.

Przede wszystkim, nie należy czekać, aż dziecko zaboli ząb!

Sprawdz cennik
Stomatologia dziecięca

Zabiegi wykonywane w naszym gabinecie: 

Wizyty adaptacyjne

Badanie stomatologiczne

Lakierowanie zębów

Lakowanie zębów

Leczenie ubytków próchnicowych

Infiltracja próchnicy (ICON)

Leczenie kanałowe

Leczenie Endodontyczne

Leczenie kanałowe to  procedura, która jest konieczna w przypadku zaawansowanych zapaleń miazgi zębowej. Miazga to unerwiona i unaczyniona tkanka znajdująca się wewnątrz każdego zęba, która może ulec nieodwracalnym zmianom zapalnym w wyniku próchnicy lub urazu.

W ramach leczenia endodontycznego, nasz doświadczony stomatolog usuwa, po uprzednim znieczuleniu, zmienioną chorobowo miazgę z komory i kanałów zęba. Następnie dokonuje dezynfekcji tych obszarów, a po tym etapie wypełnia je odpowiednim materiałem.

Jednym z najnowocześniejszych podejść, które stosujemy w naszej praktyce, jest leczenie kanałowe wykorzystujące mikroskop. Ten zaawansowany sprzęt zapewnia lekarzowi stomatologowi znacznie lepszy ogląd sytuacji, poprzez umożliwienie powiększenia i dokładnego zobrazowania stanu oraz przebiegu kanałów korzeniowych.

Dzięki temu, nasz zespół może jeszcze skuteczniej prowadzić procedury endodontyczne, zwiększając precyzję i skuteczność leczenia.

Sprawdz cennik
Stomatologia zachowawcza

Przebieg leczenia endodontycznego

W naszej Klinice wykorzystujemy najnowocześniejsze techniki leczenia endodontycznego:

Nowoczesny mikroskop stomatologiczny Zeiss Extaro

Stosowanie koferdamu podczas leczenia kanałowego

Endometr stomatologiczny, umożliwiający precyzyjne określenie długości kanału zęba

System do mechanicznego opracowywania kanałów narzędziami rotacyjnymi

Płukanie systemów kanałowych aktywowane narzędziami ultradźwiękowymi

Wypełnianie kanałów płynną, gorącą gutaperką – pozwalającę na wypełnienie wszelkiego rodzaju odgałęzień i bocznych kanałów

Istotne etapy kontrolowane są przez lekarza przy użyciu zdjęć RTG

Leczenie Chirurgiczne

Bez względu na rodzaj zabiegu, w naszej klinice dentystycznej zawsze jest on przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, co sprawia, że cały proces jest całkowicie bezbolesny dla pacjenta.

Sprawdz cennik
Leczenie Chirurgiczne

Wykonujemy:

Ekstrakcje zębów mądrości

Resekcje wierzchołka korzeni

Usuwanie zmian błony śluzowej

Hemisekcje

Chirurgiczne przygotowanie jamy ustnej do leczenia ortodontycznego bądź protetycznego

Ekstrakcje zębów zatrzymanych i niewyrzniętych

Leczenie ropni

Protetyka Stomatologiczna

Leczenie protetyczne ma na celu odtworzenie pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów lub po ich masywnym uszkodzeniu. Do odtworzenia zębów wykorzystuje się uzupełnienia protetyczne.

Sprawdz cennik
Protetyka Stomatologiczna

Wykonujemy: 

Korony i mosty pełnoceramiczne

Korony i mosty porcelanowe na podbudowie z cyrkonu, złota, tytanu lub stali nieszlachetnej

Korony i mosty akrylowe jako uzupełnienia tymczasowe

Wypełnienia pełnoceramiczne, kompozytowe (inlay, onlay,overlay)

Protezy elastyczne

Protezy akrylowe częściowe i całkowite

Stomatologia Estetyczna

W naszym gabinecie stomatologicznym proponujemy szereg różnorodnych usług z dziedziny stomatologii estetycznej, które pomagają naszym pacjentom osiągnąć zdrowy i piękny uśmiech.

Sprawdz cennik
Stomatologia Estetyczna

Wybielanie Zębów

Wybielanie zębów jest zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej pozwalającym na zmianę koloru zębów na jaśniejszy bez ingerencji mechanicznej w tkanki zęba. Proces wybielania polega na stopniowym utlenianiu barwników pod wpływem nadtlenku wodoru przenikającego przez szkliwo aż do zębiny.

Przed podjęciem decyzji o wybielaniu zębów konieczne jest badanie jamy ustnej i w razie potrzeby przygotowanie pacjenta do zabiegu. Przed wybielaniem konieczne jest wykonanie higienizacji czyli usunięcie kamienia nazębnego i sadów oraz wyleczenie stanów zapalnych dziąseł.

Sprawdz cennik
Wybielanie zębów
Wybielanie zębów

Podczas wybielania zębów i 3-4 dni po zakończeniu obowiązuje biała dieta, wykluczenie pokarmów i płynów barwiących. Zdecydowanie należy zrezygnować z palenia papierosów, także elektronicznych.

Kolor po zabiegu stabilizuje się 2 tygodnie i po tym okresie można przystąpić do ewentualnej wymiany wypełnień czy leczenia zachowawczego i protetycznego. Przejściowo na powierzchni zębów mogą pojawić się białe, matowe plamki, które znikają samoistnie w ciągu 1-2 dni i wynikają z przejściowego odwodnienia.

Bonding Zębów

Bonding to poprawa wyglądu zębów z zastosowaniem nowoczesnych materiałów kompozytowych. Zabieg nie wymaga ingerencji w tkanki zęba i polega na nałożeniu na jego powierzchnię cienkiej warstwy materiału kompozytowego.

Trwałość tego rodzaju uzupełnień jest porównywalna do trwałości wypełnień, nie dorówna jednak trwałości licówek ceramicznych.

Zalecana jest okresowa kontrola licówek kompozytowych co 12 miesięcy w celu oceny ich stanu oraz ewentualnego polerowania powierzchni licówek jeśli jest taka konieczność.

Sprawdz cennik
Bonding zębów

Bonding - wskazania:

Niedorozwój szkliwa i zębiny

Przebarwienia zębów nie poddające się wybielaniu

Nieestetyczne wypełnienia w zębach przednich

Diastemy, szparowatość zębów

Drobna korekta kształtu zęba

Drobna korekta ustawienia zęba w łuku

Odłamania lub pęknięcia brzegów siecznych koron zębów

Bonding - przeciwwskazania :

Palenie papierosów oraz zła higiena jamy ustnej

Szkodliwe nawyki np. obgryzanie paznokci, gryzienie ołówków

Zęby bardzo zniszczone, przebarwione

Zgrzytanie zębami

RTG Zębów

Zdjęcie rentgenowskie wykonywane jest najczęściej przed planowanym leczeniem endodontycznym, usunięciem zęba, ale także rutynowo przed planowanym leczeniem stomatologicznym.

Stosowane jest także do diagnozowania zmian patologicznych przy korzeniach, wykrywania zębów zatrzymanych oraz stwierdzania obecności próchnicy.

Jest to całkowicie bezinwazyjne i bezpieczne badanie, a dawka promieniowania jest na tyle niewielka, że nie wypływa na zdrowie pacjenta.

Rodzaj zdjęcia jest wybierany w zależności od potrzeb:

  • Zdjęcie punktowe - służy do oceny stanu pojedynczego zęba
  • Zdjęcie panoramiczne - stosowane w diagnostyce stomatologicznej do oceny stanu całej jamy ustnej
Sprawdz cennik
Zdjęcie RTG zębów

Profilaktyka Próchnicy

Profesjonalna higiena jamy ustnej jest często wykonywanym zabiegiem w naszej klinice. Przez systematyczne usuwanie złogów skutecznie pozwalamy utrzymać Pacjentom zdrowe przyzębie, co w rezultacie skutkuje zachowaniem zębów przez wiele lat.

Higienizacja to nie tylko zabieg oczyszczania, to również, a może przede wszystkim przedstawienie zagrożeń płynących z niedostatecznego dbania o jamę ustną oraz pobudzenie świadomości Pacjentów w  tak ważnym obszarze, jakim jest utrzymanie zdrowia, nie tylko zębów, ale całego organizmu. Nowoczesna profilaktyka daje szansę, na cieszenie się zdrowym uśmiechem przez długie lata

Sprawdz cennik
Profilaktyka próchnicy

Pełny zabieg higienizacji jamy ustnej w naszej klinice obejmuje:

Scaling (usuwanie kamienia naddziąsłowego i poddziąsłowego)

Piaskowanie osadu

Polerowanie powierzchni zębów

Instruktaż higieny jamy ustnej i odpowiedniej metody szczotkowania

Fluoryzacja (zabezpieczanie zębów przed nadwrażliwością po zabiegu higienizacji)

Profilaktyka i leczenie

Oferujemy szeroki zakres usług stomatologicznych. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą zabiegów i wizyty w naszym gabinecie. Stomatologia Bińczycka to sprawdzony i ceniony dentysta w okolicy Leśnicy - lokalizacja jest przyjazna również dla mieszkańców Stabłowic innych rejonów Wrocławia.

Cennik

Poznaj opinie osób, które nam zaufały!

Poznaj opinie osób, które nam zaufały!

Katarzyna Libor - Mazur

6 miesięcy temu

Mój ulubiony gabinet stomatologiczny. Bardzo polecam.

Kasia Obczajtor

miesiąc temu

Pani Kasia , jest najlepsza . Zawsze swoją pracę wykonuje sumiennie , solidnie , a ja za każdym razem wychodzę z gabinetu uśmiechnięta i zadowolona. Nie zmienię już nigdy stomatologa : )

Emil Vogel

7 miesięcy temu

Na samą myśli o stomatologu przechodziły mnie dreszcze. Teraz z miłą chęcią wracam i polecam każdemu kto boi się że będzie bolało. Panie które osuwają zęby bardzo miłe 🙂 mija 5 godzina od usunięcia zęba i nie czuje patetycznie żadnego bólu.

Maciej Monczynski

7 miesięcy temu

Polecam. Szybko, sprawnie, profesjonalnie. Miła obsługa.

Julian Kosik

10 miesięcy temu

Dziś byłem po raz kolejny na wizycie. Profesjonalne i miłe podejście do pacjenta. I jeszcze do tego po sąsiedzku. Polecam!.

Krzysztof Piwowar

rok temu

Naprawdę polecam Krzysztof. Stomatolog jest najlepszy przy ulicy Józefa Wąsowicza 1,3,5. Byłem tam. I na pewno wrócę jeszcze raz. Tylko ten stomatolog Stomatologia Bińczycka. Bardzo miła obsługa profesjonalne podejście do Klienta.

Natalia Bierut

rok temu

Bardzo polecam Panią Doktor. Wizyta jak zawsze bez bólu i w miłej atmosferze. :)

Przemysław B

2 lata temu

Serdeczeni polecam. Robione leczenie kanałowe pierwszy raz w życiu, miałem lekkiego stracha. Natomiast w gabinecie pełen profesjonalizm, bezpboleśnie, fajne ceny, wszystko jasno i klarownie wytłumaczone, przyjemna atmosfera. Polecam serdecznie.

Magdalena Szewczyk

3 lata temu

Razem z mężem leczyliśmy zęby u Pani doktor. Oboje jesteśmy zadowoleni z wizyt, które przebiegły w pełnym profesjonalizmie. Zero pośpiechu, duża dawka cierpliwości i otwartość na klienta. Jeden z lepszych stomatologów we Wrocławiu. Polecamy!

Marta J.

3 lata temu

Świetna stomatolog z super podejściem do dziecka. Córka miała wyrywane 2 zeby bo nie chciały wypaść, a pojawiły się już nowe. Wszystko sprawnie, szybko i niedrogo. Córka dzięki takim osobom nie boi się wizyt u dentysty :) polecam.

Zaplanuj dojazd

Zaplanuj dojazd do gabinetu